Nasza technologia

Stosowana przez nas wysoce zaawansowana technologia jest symbolem możliwości i otwartości ludzkiego umysłu. My dodajemy do niej właściwą miarę, rzetelność i precyzję wykonania. Łamiemy w ten sposób niewygodne i przestarzałe szablony, czynimy realnym to co było dotychczas niemożliwe, nieosiągalne, wręcz niewyobrażalne.

Wytwarzamy odkuwki o masie od kilkunastu gramów do ok. 3,5 kg na młotach hydraulicznych firmy Lasco. Nasze wyroby wykonujemy w tolerancji klasy E i F zgodnie z normą PN-EN 10243-1. Transfer doświadczeń i zastosowanie nowoczesnej technologii z metallabs AG zapewnia niespotykany dotąd w Polsce stopień precyzji wyrobów.

Naszym Klientom dostarczamy surowe odkuwki, odkuwki otworowane precyzyjnie, jak również wyroby gotowe, poddane dodatkowym procesom (obróbka cieplna, obróbka mechaniczna, obróbka galwaniczna).

Surowce do produkcji odkuwek zakupujemy w renomowanych i certyfikowanych polskich i niemieckich hutach. Mamy również bardzo dobrych, sprawdzonych i godnych zaufania dostawców usług. Są nimi firmy polskie i zagraniczne.

Nasze wyroby cechuje:

  • zawężony zakres odchyleń wagowych i wymiarowych,
  • wysokie własności mechaniczne,
  • brak wahań dla dużych partii elementów kutych.

Nasz nowoczesny park maszynowy jest konfiguracją najlepszych urządzeń dostępnych w branży, co gwarantuje niezawodne funkcjonowanie linii produkcyjnej i wysoką jakość wytwarzanych produktów. Posiadamy maszyny i urządzenia wiodących w branży kuźniczej marek. Do sztandarowych możemy zaliczyć młoty niemieckiej firmy Lasco, piece indukcyjne szwajcarskiej firmy Amysa i polskiej Termetal, włoskie prasy MIOS i Mecolpress oraz niemieckiej firmy Muller-Weingarten. Do wytwarzania matryc i innych narzędzi stosujemy centrum obróbcze niemieckiej firmy Hermle. Nasze laboratorium wyposażone jest w urządzenia pomiarowo-kontrolne firm Magnaflux, EMCOTEST, Werth, Tesa, co pozwala nam zachować najwyższą jakość wyrobów.

Posiadamy własną narzędziownię pozwalającą na produkcję narzędzi, jak również bardzo szybką ich regenerację. Dzięki temu w krótkim czasie możemy wyprodukować partię próbną wyrobów. Nasz wysoko wykwalifikowany personel, bazując na dokumentacji Klienta, zapewnia wykonanie wszystkich etapów projektowania oprzyrządowania niezbędnego do produkcji. Odkuwki matrycowe wytwarzane są na narzędziach naszego projektu. Mamy zespół technologów projektujący oprzyrządowanie.

Firma zobowiązana jest do zachowania procedur i wytycznych wynikających z wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z normą ISO 9001, jak również specyfikacją techniczną IATF 16949 dla przemysłu motoryzacyjnego. Ponadto firma, zgodnie z wdrożonym również ISO 14001, z zaangażowaniem i pełną świadomością dba o środowisko naturalne.